Another Fire - 2. kapitola

7. července 2013 v 12:00 | Eliza |  Another Fire
Sklizeň. Možná trochu příliš drastická...


"Teresa Hollowová!"
Jméno se rozneslo po celém náměstí a všechny dívky se viditelně uvolnily. I já a Melly. Tu dívku, co byla vylosována, jsem ani neznala. Už jsem jen úlevně čekala, až se letošní splátkyně za devátý kraj dostaví na pódium. V davu se ozýval šum, ale to bylo dle mého názoru normální.
A pak se věci seběhly hrozně rychle. Do davu přiběhli mírotvorci a všichni se rozestoupili. Spousta dívek začala hystericky ječet, ale my ze zadu jsme netušily, o co se jedná. Proklestila jsem si cestu dopředu a snažila se najít příčinu toho povyku.
Pak jsem to uviděla, země kolem mírotvorců byla pokryta krví a uprostřed leželo dívčí tělo. Mírotvorci začali hledat vysílačky a hlásili nějaké kódy. Když se trochu rozestoupili, uviděla jsem konečně dívce do tváře. Viděla jsem si ve škole, byla asi o rok starší. A byla to Teresa Hollowová.
Jeden z mírotvorců vyběhl na pódium k Lawinii a něco jí tiše sdělil. Rozčilení v jejím výrazu dávalo jasně najevo, že tohle se nemělo stát v jejím kraji. Ale sebrala se docela rychle.
"Jelikož je slečna Hollowová... zdravotně indisponována, musíme vylosovat náhradní splátkyni," zahalasila do mikrofonu.
Přísahala bych, že v tu chvíli více než polovina náměstí zamrzla na místě. Rodiče se znovu poděšeně dívali na své dcery a ty pro změnu sledovaly Lawinii, jak šátrá rukou v kouli s lístečky.
Uvnitř mě všechno ztuhlo, ale byla jsem schopná racionálně myslet. Uklidňovala jsem se, že to, že losují další splátkyni ještě nutně neznamená, že to budu já. Lawinia v ruce vítězoslavně držela papírek se jménem a pomalu ho otevřela. Usmála se, pohlédla do davu a nahlas přečetla jméno. Jméno někoho, kdo pravděpodobně brzy zemře.
"Sydney Johnsonová!"
Moje jméno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama