# Day 03: Kniha, která tě rozesměje

8. srpna 2013 v 14:50 | Eliza |  30 Day Book Challenge


Patnáctiletá Virginia to opravdu nemá lehké. Všichni z její rodiny vypadají prostě úchvatně, jsou úspěšní, sportovně založení, všude oblíbení a mimo to ještě mluví plynně francouzsky. Jinými slovy dokonalost. Jen ona se svým příliš velkým zadkem a příliš nízkým sebevědomím platí za černou ovci rodiny. Pak ale její všemi obdivovaný bratr vyletí ze školy a Virginia zjistí, že za perfektním zevnějškem se mohou skrývat i nepříjemná tajemství.

Tahle kniha je typicky teenagerovská. Patnáctiletá holka má problémy se životem, to je Země, můj zadek a další velký kulatý věci.
Když jsem si knížku půjčovala, sahala jsem po odlehčenější četbě na dovolenou, abych u ní nemusela moc přemýšlet (modří už vědí, že to já nerada xD) a děj mi rychle utíkal.
Musím říct, že se mi to úplně nepovedlo, knížka občas k zamyšlení nabádá, hlavně svou pravdivostí. Vyskytují se zde i situace, které by si člověk rozhodně nepřál zažít, ale i ty, ve kterých se důvěrně pozná.
Ale k věci.
Knížka je nabitá humorem, který je o to lepší, že ho všichni známe. Situace ze školy, z domova, s mimozemšťany (však víte...kluci). Řehnila jsem se celou cestu autobusem do Londýna. Spolucestující si odsedali a Big Ben jsem neviděla.
Ale co na tom. Tahle kniha dokáže skutečně pobavit. Přeci jen, která holka by občas neměla pocit, že její zadek dosahuje velikosti planety Jupiter a celá její rodina je parta bláznů, kteří si jednoho dne na svém prahu vyzvedli úžasné a zcela psychicky nenarušené dítě?
Rozhodně doporučuji si přečíst, pokud zrovna v těchto parnech nemáte po čem sáhnout. Knížka je kombinací jak kopce zábavy, tak také témat, o kterých by měl každý přemýšlet a to je myslím mix, který je trefou do černého.
No, já si jí ráda přečtu znovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama