# Day 04: Kniha, který tě rozbrečí

9. května 2014 v 20:51 | Eliza |  30 Day Book Challenge
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Kniha, která mě rozpláče, donutí mě přemýšlet o ději a o lidském životě je bezkonkurenčně Hvězdy nám nepřály, kniha z pera skvělého spisovatele YA knížek ze života, Johna Greena (recenzi na jeho další knihu, Hledání Aljašky, jsem uveřejnila v lednu).
Knihu mě napadlo vzít do ruky hned po přečtení Greenova jiného díla, ale skutečně jsem se k ní dostala až po uveřejnění obrázků k chystanému filmu. Těšila jsem se na romantiku, cestování a na trochu té filosofie, kterou do svých knih spisovatel vkládá originálním a zajímavých způsobem.
Co jsem získala? Sympatické hrdiny a pohled do života někoho, kdo trpí rakovinou. Skutečný, lidský pohled do života dívky, která se musela smířit s faktem, že ji na Zemi nečeká tolik let, kolik by měla dostat a kolik by si zasloužila. Sledujeme, jak se její život vyvíjí a jak se seznamuje s Augustem Watersem. Chlapcem, či mladým mužem, do kterého se nedá nezamilovat.
Kniha je z pohledu Hazel, proto na Augustův soukromý život narážíme jen v jejích očích. Opravdu jsem se do děje ponořila a konec mě naprosto rozdrtil. Vzal moje srdce a hodil ho přes pokoj. Neříkám, že jsem se skutečně rozbrečela, ale něco ve mě umřelo. Chtěla jsem si knihu přečíst znovu s jiným koncem, chtěla jsem, aby to dopadlo jinak, na ničem pak nezáleželo.
Ale dostala jsem se z toho a knihu jsem si přečetla i podruhé. Ne, že bych i tak nebyla smutná.
Hvězdy nám nepřály se příběh, který chytí za srdce a já jen doufám, že filmová adaptace, na kterou Green osobně dohlížel, bude dost dobrá, aby se kinematograficky vyrovnala už tak nedostižné knize.
Doporučuji všem. Naprosto všem.

"Maybe okay will be our always..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | E-mail | Web | 10. května 2014 v 13:30 | Reagovat

Hned, když jsem viděla název článku, řekla jsem si - "Vím naprosto přesně, co bych vybrala".  :D
Potom jsem otevřela celý článek, a co nevidím! Můj výběr. :O
Tahle knha je opravdu naprosto úžasná, já osobně jsem u ní brečela více než jednou. :D
A na film už se docela těším... :) Třeba překecám nějakou kamarádku, nebo mamku. :D A jsem ráda, že na něj dohlížel sám spisovatel. :)

2 Calla Calla | Web | 10. května 2014 v 18:40 | Reagovat

Hvězdy nám nepřály zrovna čtu a i když jsem teprve v polovině, je to naprosto úžasná kniha. Zamilovala jsem si ji. A na film se taktéž těším... A když už jsem u těch filmů.. chci se zeptat, zda jsi četla Divergenci? A pokud ano tak.. viděla jsi film? Co na něj říkáš? :D

3 Eliza Eliza | Web | 10. května 2014 v 18:59 | Reagovat

[2]: Divergenci jsem četla, chytám se jí číst podruhé :D A film jsem zatím viděla pouze krajně nelegálně, do kina teprve půjdu xD
Knížka se mi moc líbila, i film byl dobrý, řekla bych, že kromě několika málo vynechaných pasáží to byla dobrá adaptace ;)
Hunger Games mám pořád radši, ale jen co si osvěžím Divergenci, vrhnu se i na další díly, protože jsem přesvědčená, že to za to stojí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama