Moje (už druhá) letní brigáda

22. července 2015 v 21:59 | Eliza |  Zápisky
Jelikož jsem se teď povětšinou věnovala blogu a jeho pravé náplni, neuškodí dát si taky trochu mých výkeců, že. Nejásejte všichni najednou.
Tentokrát na téma, co jsem si našla na prázdniny za práci.
Brigádu už dělám druhé léto. Ta první, jak někteří z vás vědí, byla v knihkupectví.
Přiznám se, že jsem jí už letos dělat nechtěla. Proč? 6 hodin na nohou stát u infa je jen špička ledovce. Zkrátka, knihy miluju z celého srdce, ale ta práce se stala něčím, kde nechci být. Těšila jsem se, počítala minuty, aby to už skončilo a já mohla jít domů. A ty peníze za to nestály.
Takže jsem si letos pracně, ale našla, brigádu v překladatelské firmě.Jak jsem si jí našla?
Těžko. Rozeslala jsem životopisy a inzeráty všude možně. Nakonec se mi ozvala nejmenovaná firma, jež se zabývá překlady a tlumočením. Chtěli mě jako výpomoc. Podmínky vypadaly dobře, kancelářská práce s počítačem, obsluha klientů. V podstatě podobná, jakou jsem už dělala, ale zdála se mi lepší.
Ráda do života: musíte si rozmyslet, co chcete. Pokud nechcete jednat s lidmi, nechoďte do nějaké nabídky, která to zahrnovat bude. Práce vypadá na papíře mnohem lépe, než když jí pak začnete dělat.

Mě se poštěstilo, že při střetu papíru s realitou můj letní job moc neutrpěl *zaklepe na dřevo, na zuby a na vlastní dutou hlavu*. Tentokrát totiž sedím (a mám pod zadkem polštářek), mám svůj počítač (no můj ne, ale jako by byl xD) a cítím, že když se nadechnu, můj nadřízený nemá chuť mi ten kyslík ztrhnout z platu.

První den jsem byla samozřejmě vyjukaná jak jelito, neskutečně jsem se bála na cokoliv sáhnout. Způsobně jsem seděla a odkývala všechno, co mi řekli. Nejspíš jsem někde souhlasila s prodejem koťátek na Antarktidu a upsala duši třem hindiustickým bohům, ale hlavně, že jsme si plácli.

Teď, když jsem tam druhý týden, už jsem přece mazák (plavu už jenom v půlce věcí), mám to těžce na háku. Telefony zvedám jedna báseň (občas to k nim vůbec nestihnu) a v papírech a objednávkách mám svůj systém, ve kterém se naprosto perfektně vyznám (já, ale nikdo jiný).
Během práce někdy chodím na pochůzky. Byste nevěřili, jak se vyskillujete v hledání na Google Mapách, když na tom závisí váš život (a práce). Zároveň taky občas překládám. Z angličtiny do češtiny. A vrtím hlavou, kdo s diplomem z Californské univerzity v Santa Barbaře chce jít pracovat k nám do ČR. Zkrátka, dělám to, co řadový zamětnanec s tím rozdílem, že když něco pokazím, můžu doufat, že se na to přijde, až už tam nebudu (trolololol - joke :D).

Co je ovšem hlavní, mám pocit, že tam chodím ráda a něco mi to dává. Zlepším se v AJ, naučím se komunikovat s lidmi. Navíc, můžu říct, že mě to baví. Ne tak, jak by mě asi bavila novinařina, kterou bych ráda dělala, ale jako letní brigáda, kterou bych ráda měla třeba i příští rok. U které nepočítám vteřiny do odchodu. Sedm hodin trávím někde, kde se cítím v pohodě a dostanu za to zaplaceno.

Toť moje zkušenost s letní brigádou. Ještě není všem brigádnickým dnům konec, ale doufám, že se to udrží tak, jako doposud. Jasně, že nesnáším ranní vstávání a občas se mi něco dělat nechce. Ale vždycky si vzpomenu na ten job, co jsem měla minule. A věřte mi, že mě ta nechuť přejde, když vím, že se můžu napít kdy chci a nepotřebuju na to povolení, nebo když můžu napsat email, aniž bych obratem dostala výpověď. Je v tom svoboda a toho si na práci hrozně cením. Kdybych jí nešla dělat, tak jsem to nezjistila. Proto pokud se vám naskytne na brigádu někdy dobrá příležitost, stojí za to si to vyzkoušet a něco si přivydělat :)

Tak práci zdar!
(A držte palce, ať si to ještě nerozmyslím :D)
Co vaše zkušenosti s brigádou? Chodíte, nechodíte, či chcete? Brali byste něco podobného? Zajímá mě, co si o tom myslíte ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 22. července 2015 v 22:04 | Reagovat

znie to faajn :) ja som si tento rok povedala, že si doprajem voľno :D a na buduci rok mi brigadu nedaju /lebo oficialne už nebudem študent no.../ tak by som cclea ist brigadovať niekam do zahraničia ale boh vie :D hlavne by  som chclea pracu kde budem chodiť rada tak ako ty :)

2 Casion Casion | Web | 23. července 2015 v 12:49 | Reagovat

To máš super, hlavne, že nejakú brigádu máš, u mňa je to veľmi biedne a to by sa mi peniaze veru zišli :-/

3 Camilla Říhová Camilla Říhová | Web | 23. července 2015 v 20:36 | Reagovat

Ano najít pořádnou brigádu to dá zabrat :D Já naštěstí měla brigádu od školy na dva měsíce v Německu a stálo to za to ;)
Máš nádherný blog, mám tě v oblíbených jestli nevadí :)

4 Magna Magna | Web | 24. července 2015 v 12:45 | Reagovat

Máš pěknou brigádu. Já mám taky brigádu, první den to bylo fakt hrozný, jsem se tam vůbec nevyznala,ale už jsem si zvykla.

5 Ettelwen Ettelwen | Web | 25. července 2015 v 16:02 | Reagovat

Souhlasím. Ono není špatné čas od času si vyzkoušet pracovat s lidmi, protože je to jedna z těch nejnevděčnějších prací aneb práce s lidma je ta nejhorší, ale je to zkušenost. Za sebe můžu říct, že jsem ráda, že i já tu zkušenost mám :)

6 Kate Kate | E-mail | Web | 11. října 2015 v 9:03 | Reagovat

No já chodím během roku na dvě brigády, na jednu podle toho, kdy mám čas a na druhou máme rozepsané služby (bohužel, teď až do května je tam zavřeno), a jedna je děsná a mizerně placená a druhá je fajn. :)

Na prázdniny bych si potřebovala ještě něco najít, protože vstávat o půl třetí ráno, abych se na pátou dostala do práce, seděla tam 8 hodin, z čehož odpočítávám každou vteřinu, a ještě k tomu dostávala tak mizerný plat... -_- Bohužel dneska sehnat brigádu je celkem složitý...

Ty jsi měla neuvěřitelný štěstí, ale té angličtiny bych se trochu bála. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama