Návštěva knihovny #1

8. září 2015 v 10:45 | Eliza |  Projekty

Bylo jen otázkou času, kdy s tím začnu taky xD V knihovně jsem pečená, vařená i smažená a tak mi přišlo škoda toho nevyužít.
Tenhle projekt mám z blogu World of fantasy stories, ale vymyslela ho Mischelle M.
Cílem projektu je vyfotit knihy, které si v knihovně půjčíme, ale já mám mizerný foťák, takže sem budu dávat nejspíš jen obálky z netu (jak to dělá i Anna Elizabeth Potter a mě to přijde osobně lepší, snad mi odpustí, že to tak hodlám praktikovat též).Svůdné zlo (Wendy Higgins)

Anotace: Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů - potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?

Tuhle knížku jsem si půjčila už podruhé a tentokrát se k ní vážně chci dostat, protože jsem na ní slyšela samé kladné recenze a mě osobně připadá zajímavá. Hrozně se mi u ní líbí obálka, která je, pokud mě paměť neklame, původní.Obálka titulu Havraní bratrstvo I.:Osudný polibekHavraní bratrstvo 1 - Osudný polibek (Maggie Stiefvater)

Anotace: Šestnáctiletá Blue se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Blue se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou...
Nový román americké spisovatelky a autorky populární trilogie o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí) je prvním dílem připravované tetralogie.

Od téhle knížky netuším, co můžu čekat. Spisovatelku znám z trilogie Mrazení a ta se mi vážně moc líbila, ale nejsem si jistá, jak její styl psaní sedne zrovna tomuhle tématu. No, uvidíme. Snad jsem měla šťastnou ruku :)Ve stínu černých ptáků (Cat Winters)

Anotace: V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost - cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc - nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?

Knížka se mi hrozně zalíbila originálním námětem i obálkou, celkově působí tajemně, historicky, možná tročku depresivně a jsou v ní, troufám si říct dobové, fotky. Očekávám od ní dobrý příběh, ale i kontext s historií, těším se na její čtení asi nejvíc z téhle kupičky :DPrvní hrob napravo (Darynda Jones)

Anotace: Originální "paranormální thriller" plný humoru, napětí a neuvěřitelných zvratů. Charley Davidsonová je soukromá detektivka, moderní žena s běžnými starostmi a problémy. To ovšem jenom na první pohled … Ve skutečnosti se narodila jako bytost s nadpřirozenými schopnostmi, která dokáže vstoupit do světa zesnulých. Zemřelé vidí všude kolem, může se jich dotýkat a oni jí pomáhají s řešením případů. Všechno je o to složitější, že vyšetřovatelku sleduje tajuplný muž, "syn Satanův", jehož šarmu Charley nedokáže odolat. Kdo je ten záhadný hrdina, o kterém se jí zdají sny plné vášně? Je vůbec živý, nebo je mrtvý? A co by se stalo, kdyby mu podlehla?

Opět půjčeno na základě kladných recenzí. Knížku jsem už zkoušela číst a vypadá dost čtivě, spíše asi pro 15+ :D Na obálku mám dost sporný názor, kosa se mi líbí, ale nevím ten zbytek...Ale tak, viděla jsem už o dost horší. Knížka je už od začátku vtipná :)


Pád (Lauren Kate)

Anotace: Některým andělům je souzen Pád.
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

K téhle knížce řeknu jen tohle: Na něco takového jako Pád musím mít tu správnou náladu. Nálada přišla, tak je knížka doma. A taky proto, že do teď nemůžu přestat žasnout nad těmi obálkami. Klidně bych si je pověsila na stěnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 8. září 2015 v 14:01 | Reagovat

Náhodou, připadá mi to jako zajímavý námět na článek. Většinu z těch knih znám, i když jen po názvu, a první dvě zmíněné mě docela zaujaly. Možná si je také někdy vypůjčím.
Těším se na pokračování!

2 Casion Casion | Web | 8. září 2015 v 15:56 | Reagovat

Zaujímavé knhy, čítala som iba Svudne zlo, vlastne celú Svudnou trilógiu :D Tento prvý diel sa mi osobne až tak nepáčil, takže potom odporúčam mrknúť sa aj na ďalšie diely ak tak :-)

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 8. září 2015 v 17:02 | Reagovat

Pád som čítala, avšak k iným dielom som sa ešte nedostala. Musím oceniť výber kníh, je to presne môj štýl, takže si určite nejakú knižku pozriem. Najviac ma tuším zaujala tá prvá. Mám rada fantasy s nádychom romantiky, takže ak budem mať čas, rozhodne si ju pôjdem kúpiť :)

4 Kačíí Kačíí | Web | 10. září 2015 v 14:36 | Reagovat

Svůdné nebezpečí je opravdu krásná kniha♥ Moje oblíbená, tak snad se ti taky bude líbit:)
Pád jsem taky četla a vůbec to nebyla špatná knížka a to moc anděly nemusím.
Ve stínu černých ptáků si chci taky přečíst, už jen proto že jeden čas to četli úplně všichni a pochvalovali knihu:D
Tenhle projekt je super:)

5 Pauline Monur Pauline Monur | E-mail | Web | 16. září 2015 v 13:57 | Reagovat

Svůdné zlo je fakt skvělá knížka..nebo aspoň mně tak přišla :3 :D O Pádu jsem slyšela a neplánuju si ho přečíst..aspoň zatím :D :) Zbytek neznám:)
Taky jsem o tomhle projektu přemýšlela, tak uvidíme:D

6 Kate Kate | E-mail | Web | 4. listopadu 2015 v 10:24 | Reagovat

Některé vypadají skvěle. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama