Rozhořčená úvaha: Blog nebo Blogger?

29. prosince 2015 v 20:56 | Eliza |  Zápisky

Zakázala jsem si ty diskuse "co je lepší" číst. Protože mě to vždycky akorát naštve.
No jako můžete hádat, co jsem asi tak udělala. A teď o tom ještě píšu.
Předem říkám, nechci nic generalizovat. Jsou tu skvělí blogeři na obou stranách a nechci tím nikoho urážet. Jedná se pouze o můj (trochu rozhořčený) názor.Vím, že Blog.cz není ideální. Kolikrát jsem se bavila s blogery, kteří už Blogu měli dost a proto se rozhodli přejít. Já zatím nikdy nechytla nerva, že bych si řekla 'tak tohle už ne', sebrala blog a přestěhovala ho jinam. Možná i proto, že jsem v minulosti měnila blog tolikrát, že mi většinou nevydržel pořádně ani rok aktivní. Tím pádem, když už se mi to s Eliza's Stories podařilo dopracovat tak daleko, blbě bych se toho vzdávala.

Ale poslední dobou vídám stále častěji, jak to říct, trochu diskriminaci vůči blogům na doméně Blog.cz. Pokud se mluví o profesionálním blogu a blogerkách, prakticky výlučně (klidně mě opravte, ale mluvím ze své zkušenosti) se to spojuje s blogspot.cz, neboli s Bloggerem.com. Sice mi všichni říkají, že na Bloggeru je těžší se prosadit, ale ruku na srdce, zatím jsem nenarazila na moc blogů, které by měly návštěvnost pod 10 000 za jeden celý rok fungování.

Co je důvodem toho, že Blog působí jako méně profesionální doména? Začíná to a končí u HTML a CSS, nebo je v tom i něco dalšího? U Bloggeru je možnost přejít na vlastní adresu (blabla.com). Je to tím?

Když se podíváte na samotné články, není to rozdíl, ba troufám si tvrdit, že mnohdy skutečně majitelé blogu sází na ten design a kvalita článků na tom dost ujíždí. Vždycky si budu stát za tím, že článek o pěti větách není článek. Ale podívejme, ono takové články psát jde. A poměrně úspěšně. Než něco řeknete: je rozdíl mezi shitským článkem, který se ani nesnaží nějak působit a článkem, který je prezentovaný jako téměř umělecké dílo s obrázky z weheartit.

Pokud čekáte na konci článku chytré rozřešení, tak ho nenajdete. Samotnou mě to ještě pořád zaráží. Pokud máte nějakou osvětlující myšlenku, strašně ráda jí uslyším. Ale dost mě mrzí, že skvělí blogeři na Blog.cz často zůstávají stranou za těmi, kteří si prostě blog hodili na "tu správnou" doménu. Opět mě opravte, pokud se pletu, ale Blogerka roku: Byl tam nějaký blog z Blogu.cz? Já sama jsem ho nenašla. Je to nějaké pravidlo? Kdo je bloger a kdo není?

Na závěr, uff. Tohle píšu poměrně naštvaná z oné zmíněné diskuse, ale stojím si za tím: proč je Blogger prezentovaný jako to lepší, když i my z Blogu si tu křivíme záda nad články? To se asi jen tak nedozvím. Ale už proto, abych si stála za svým, se já nikam nechystám (znáte mě, rebel vole xD).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wek Wek | Web | 30. prosince 2015 v 0:50 | Reagovat

Taky nechápu rozdíl mezi námi bloggery...Blogger.com je sice profesionálnější, má víc funkcí, no a co...my jsme taky lidi a nikoho to nezajímá :D v Blogerovi roku jsem taky nenašla žádný blog z blog.cz a docela mě to naštvalo, proč by nemohli prorazit i ti "slabší"...neurážím nás :D všichni jsme stejní sakra! :D

2 Eliz Eliz | Web | 31. prosince 2015 v 9:40 | Reagovat

Já to měla trochu jinak. Na Blog.cz jsem nikdy nefungovala,  začínala jsem na webnode.cz, ale tam máš strašně malou kapacitu a za všechno bych musela za chvíli přípácet,  abych vůbec mohla fungovat. Takže jsem sbalila kufry a sbohem. A když už jsem si pak měla vybrat,  Blog.cz mi prostě nikdy nesedl. Na Bloggeru jsem se aspoň začala jakž takž orientovat...
Zas na druhou stranu... Sdílím tvůj pocit ohledně přeeňovaní blogspotových blogů. Někteří mají návštěvnost takovou,  že ses až divím,  kde k ní přišli vzhledem ke kvalitě svých článků a faktu,  ze působí sotva půl roku...

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 31. prosince 2015 v 11:42 | Reagovat

Ja som mala blog skoro na všetkých doménach, aké existovali/jú od roku 2009. Pamätám si, že som si najpr zvolila e-stranky.sk alebo také niečo. Potom som mala blog.cz, blogspot.sk, ešte niečo s .com atd, ale opäť som sa vrátila k blog.cz. neviem prečo, mám to tu radšej. Vytváram si dizajny aké chcem a čo sa mi najviac páči je blogová komunita. Mám pocit, že na iných doménach to je sám-za-seba a o návšetvnosti a tu je to o ľudoch. O tom, ako dokážem nájsť ľudí, ktorí majú rovnaké alebo pdobné záujmy ako ja. A to ma na blogísku najviac teší. takže odtialto tak lahko neodídem :D :D

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 1. ledna 2016 v 12:15 | Reagovat

Možná je to tím, že většina lidí na blog.cz začíná, takže zde najdeš větší množství opravdu nekvalitních článků, takže odsuzují i nás poctivé blogery, ale těžko říct. já z blogu ale nikdy neodejdu, je to něco jako můj domov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama