Návštěva knihovny #4

19. března 2016 v 22:27 | Eliza |  Projekty

Poslední díl byl někdy na konci prosince, takže vám asi připadá, jako bych do knihovny nechodila. Což je chybná představa. Ta správná je, že jsem byla líná to sepsat. Takže se pojďte podívat na úlovky, co jsem shromáždila v nedávné době a třeba mi to i v komentářích před-zrecenzujte, ať vím, na co se těšit.

Zdroj anotací: databazeknih.cz


Okřídlená duše (Amanda Stevens)

Anotace: Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil otec. Zvláště jedno z nich však nyní bere ze své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje více než kterýkoliv jiný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové. Tělo mladé dívky, nalezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen prvním článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také ke zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob.

Tak fajn. Okej, vzdávám to. Tuhle knížku všichni z nějakého důvodu milují. Já jsem jí vždy v knihovně vracela zpátky do regálu, protože se mi zdálo, že to není nic pro mě, ale kruci. Už chci vědět, co na tom každý má. Tak jsem vážně zvědavá. A jestli to nebude dobrý, je to vlastně na vás a dlužíte mi knihu. Všichni. To bude knih... *Ironie detekována*


Losing it (Cora Carmack)

Anotace: Jak to, že jsem pořád ještě panna?, ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.
V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením konečně si vrzneš odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.
Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!

Kdysi jsem tuhle knihu viděla u někoho na blogu, takže když na mě vyskočila z regálu, řekla jsem si, že to zkusim. Vážně se mi moc líbí obálka a ten nápad vlastně taky, i když mi to strašně připomíná Ariu a Ezru z PLL.


Dash & Lily - Kniha přání (Rachel Cohn, David Levithan)

Anotace: Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.

David Levithan je třída a ne že ne. Navíc příběh se zdá být takový roztomilý, s dobrým nápadem. Ok, je to vánoční, ale hej, komu to doopravdy vadí. Navíc venku to teď občas vypadá víc jako na Vánoce než to bylo o skutečných Vánocích. Jsem zvědavá, jak to autor napsal tentokrát, snad nezklame.


Dědička (Amanda Hocking)

Anotace: Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.
Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká...
Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.
Co když bylo vše ve vašem životě postaveno na lži?

I o téhle knize jsem toho dost slyšela. Má skvělé recenze a tohle byl skoro výjimečný okamžik, protože v knihovně jsem nikdy předtím nenarazila na první díl této série. Myslím, že buď to bude vážně vážně dobré, ale nebo totální debakl, alespoň z mé strany. Obálka se mi strašně líbí, ale hej, my jsme tu kvůli slovům, ne obrázkům! (Jako bych si nikdy nevybrala knihu podle obálky...Hanba mi.)


S láskou Rosie (Cecelia Ahern)

Anotace: Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá.
Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.

Znal tuhle knihu vůbec někdo před filmem? Já třeba ne. A najednou je to mega hit, každý to četl (samozřejmě předtím než viděli film, jak jinak). Tak i já se asi přidám do gangu. Láká mě ta emailová forma, předtím jsem to nikdy nezkoušela číst. A ne, film jsem neviděla. Podívám se až...po přečtení...Oh bože, jsem jednou z nich!


Všem klukům, které jsem milovala (Jenny Han)

Anotace: Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala - na rozloučenou. Lara žádnému klukovi nedala najevo, že se do něj zamilovala. Místo toho mu napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem svým pocitům, které před světem - a hlavně přímo před adresáty - pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Očekávaná kniha roku 2015. Byla jsem zvědavá, co z toho bude a pak jsem na knížku zapomněla, takže napravuju hříchy. Abych se přiznala, četla jsem pár stránek a zatím nic moc, ale doufám, že se to rozjede. Jsem každopádně ráda, že tenhle typ literatury sem teď proudí víc, protože já prostě čtu YA, mám to ráda. Do hipster kavárny mám nejspíš přístup zakázán, ale doma u kakaa je mi s knížkami fajn.


Připadá mi, že na blogu plyně čas hrozně rychle, nezdá se vám? Přísahala bych, že nějaký článek určitě nemůže být tak starý a ono houby. Možná takhle funguje i život...Ale to je na půl jedenáctou večer moc temná úvaha. Brr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 19. března 2016 v 22:36 | Reagovat

Dědičku jsem před pár lety četla, nebyla špatná... akorát je takových knih všude strašně moc 😁

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 20. března 2016 v 11:02 | Reagovat

Četla jsem Dashe a Lily, no četla jsem ji v největších pařácích v létě, což se asi nehodí, když jde o knihu s vánoční tematikou, jako oddechovka dobré, ale moje očekávání nesplnila.

A četla jsem i Dědičku, a young adult žánr na ní lze poznat hned po první stránce, ale je to příjemná oddechovka, když nečekáš nic většího a propracovanějšího :)

3 Sayuri Sayuri | Web | 22. března 2016 v 13:49 | Reagovat

Losing it som čítala, je to také oddychové čítanie, niečo málo nadpriemerom, možno to bolo o tom, že som čakala krapet viac a jo, tiež mi to pripomínalo Ariu, aj ked hlavná hrdinka je kúsok iná. Ale skúsiť treba všetko, čítalo sa to dobre :)
Ostatné knihy nepoznám, tie bestsellery ako S láskou Rosie ma ani nezaujali (jo Sauyri je divná) ale Všem klukum ktoré jsem milovala znie dobre, to si prečítam :)

4 Wek Wek | Web | 22. března 2016 v 20:48 | Reagovat

S Láskou, Rosie je úplně boží :3 četla jsem knížku a podívala se i na film, už jenom kvůli Samovi! :3

5 Casion Casion | Web | 23. března 2016 v 13:38 | Reagovat

Z týchto kníh som čítala iba Dedičku a tá sa mi páčila, tak snáď sa bude aj tebe :-) Zvyšné knihy trochu poznám z recenzií a tak a vyzerajú dobre :-)

6 Magna Magna | Web | 23. března 2016 v 18:24 | Reagovat

Podle anotace bych si osobně Okřídlenou duši nevybrala. Snažím se vyhýbat negativním příběhům i strašidelným. Ale třeba to nakonec nebude tak děsivé, jak se zdá :-) .

Losing it se mi líbí. Dědička je taky podle anotace zajímavá. Celkově hezký výběr :-)

7 Katrin Abigail Katrin Abigail | Web | 23. března 2016 v 21:56 | Reagovat

Dědička se mi líbila. Ostatní znám bohužel jen od pohledu.

8 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Web | 24. března 2016 v 22:24 | Reagovat

No tak to počkej :D S láskou Rosie je dokonalost! Opravdu je to naprosto úžasné!
Okřídlená duše? To samé. I když je pravda, že jsem z ní nebyla úplně mega nadšená ale čtyři hvězdičky si určitě zasloužila.
Losing it by sice většina knižních blogerů poslali do patřičných míst, ale mě se to líbilo. Nesmíš od toho čekat moc. Pak budeš příjemně překvapena :)
Dash a Lily a Všem klukům které jsem milovala jsem měla půjčené, ale nedostala jsem se k nim. Doufám, že ty se k nim dostaneš a budeme si moct přečíst recenze :)

9 Nats Nats | E-mail | Web | 24. března 2016 v 23:32 | Reagovat

Knihu Dědička jsem četla :) Vážně skvělá volba :) sice je to už delší doba ale rozhodně si pamatuju že se mi kniha hodně líbila :) Ty ostatní jsem nečetla ale pár z nich mám taky v plánu přečíst :)

10 Ariel Ariel | Web | 25. března 2016 v 10:30 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych tě pozvat do soutěže ,,Best song ever", kde můžeš vyhrát grafické ceny, pokud bych měla zájem přihlášku nalezneš zde: http://punchline.blog.cz/1603/competition-best-song-ever-prihlaska
Budu ráda, když se přidáš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama