Čapkoviny 2016 aneb Pečená Dášeňka

29. dubna 2016 v 17:45 | Eliza |  Zápisky
ČAPKOVINZase jsem se do něčeho s grácií mně vlastní navezla. Den před uzávěrkou jsem v 11 večer sedla, psala a poslala to do soutěže Čapkoviny aneb Žijeme s knihou, 3. ročník.
A pak jsem si žila svým nerdským životem. A pak mě pozvali na vyhlášení.
A pak jsem to, díky nějaké prapodivné konstelaci hvězd, vyhrála.


Povídku jsem napsala a poslala na popud třídní profesorky, moc jsem si od toho neslibovala. Tématem byla Továrna na absolutno. Tak si představte, co se pod tím dá napsat. Nicméně, já, takový lidový filosof, jsem něco sesmolila. Když mi pak přišel mail s pozvánkou na vyhlašování, říkala jsem si, že zvou všechny, co napsali do soutěže. Pořadí, nic takového jsem neznala. Na vyhlášení jsem šla proto, abych viděla, jak to taky může vypadat a ok, abych se ulila ze školy.

Na rozdíl od Rokle (zde) jsem ani nestačila chytit nerva. Poučila jsem se z minulých chyb a šla v kalhotách. Vidíte, jak dospívám? V den D jsem pak dojela do určeného sálu (přes půl Prahy).
Jak jsem tam nejdřív seděla skoro sama, tak se tam během 10 minut vřítila armáda ze SŠ Náhorní, která soutěž pořádá. Vše zahájilo, představila se porota a všichni okolo, hrálo se na kytaru a tak dále. Doprovodný program, hodně tleskání, uvolnění atmosféry a já, jak jsem si pořád dokola opakovala, že když nevyhraju, nic se nestane. Pamatuju si, že během fáze vtípků padlo cosi o pečené Dášeňce.


Následovalo vyhlašování.
První byla kategorie ZŠ a ten, co se umístnil na 1. místě, musel odpovídat na pár otázek. Ok, řekla jsem si, první stejně nebudu, tak se tím nemusím stresovat. Jo, jasně, přesně to se mělo stát, že jo.
Třetí místo v mojí kategorii? Nic. Druhé místo? Nic. Jdu domů bez ničeho, říkala jsem si a jo, byla jsem trochu zklamaná. A pak slyším, jak u prvního místa čtou moje jméno.

Přátelé, já jsem tomu nemohla uvěřit ještě hodinu potom, takže v tu chvíli jsem jenom zamrkala a šla vstříc osudu. Potřesení rukama, ceny, hodnocení povídky a otázky. Bylo mi líto moderátora vyhlašování, protože měl se mnou vážně těžkou práci. Co mě inspirovalo? Eeee... Viděla jste už zfilmované Čapkovo dílo? Eeee... (Ne.)
Nakonec jsem ze sebe dostala odpovědi, pozor. Nemlčela jsem (někteří už asi ví, že mě je těžší umlčet než rozmluvit). Dokonce se někdo i za smál, hádám, že spíš ze soucitu, ale stejně díky. Užívala jsem si tu chvíli uznání, ale to ještě nebylo všechno.

Jakmile jsem si sedla a tvářila se jako sluníčko na hnoji, přečetli moji povídku. Mě ještě nikdy takhle nahlas nečetli. Bylo to divný, ale dobře divný. Připadalo mi, že ty slova vůbec neznám, i když jsem je všechna napsala.
Po vyhlášení nastaly další gratulace z různých směrů a já ukořistila krabí chlebíček. Všichni byli spokojení.
Ráda bych všechno rozepsala víc do detailů, ale všichni máme další věci k dělání, no ne?


Teď, s odstupem několika hodin, jsem z toho pořád stejně nadšená. Tenhle článek nepíšu, abych se chlubila, ale abych někam zaznamenala to, co se mi honí a honilo hlavou. Zároveň bych chtěla říct vám, že pokud půjdete na vyhlášení a uděláte ze sebe debila, tak je to oukej. Upřímně, většina z nás jsou introverti, co nemají v lásce lidi. Tak co čekáte.

Nejlepší na tom všem byl pocit, že v ten okamžik, kdy tam stojíte jako vítěz, víte, že nějaká vaše práce došla uznání. Že něco, co jste vytvořili, se někomu líbilo tak moc, až vás ocenil. Byla jsem na sebe pyšná a pořád jsem. Připadalo mi, že v tu chvíli všechno to, co dělám, někam vede a že to něco znamená.
Snad to zažiju znovu.

P.S. Pokud vás zajímá, co jsem psala za povídku: psala jsem o vytváření absolutní pracovní síly. Takhle to asi nedává o moc větší smysl než celé téma soutěže, ale psala jsem to v 11 večer. Musíte mi to odpustit.

P.P.S. Pokud tohle čtete a náhodou jste byli na vyhlašování: ahoooj! Přísahám, že normálně jsem daleko větší trotl. Ale díky za všechno (potlesk, že se vám to třeba líbilo a minimálně za to, že jste se nesmáli tomu mému drmolení tam).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 30. dubna 2016 v 0:47 | Reagovat

Jé, tak to je vážně super! Moc ti to přeju. Ačkoliv je to vážně ironie, že jsi to psala ještě takhle pozdě :-D Každopádně velká gratulace :D

2 Casion Casion | Web | 30. dubna 2016 v 9:46 | Reagovat

Jééé to je vážne super, gratulujeeem! :-)

3 Katrin Abigail Katrin Abigail | Web | 3. května 2016 v 18:22 | Reagovat

Moc ti to přeju a gratuluju ti. =)

4 Angela QuickBow Angela QuickBow | E-mail | Web | 5. května 2016 v 11:40 | Reagovat

Jéé, to ti moc gratulujem! :) Večer vznikajú tie najlepšie diela, to musím uznať. :D Moc sa teším :3 :)

5 Mischelle Mischelle | Web | 7. května 2016 v 21:56 | Reagovat

Moc gratuluju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama