Já, pisálek #4 - Fanfikce

26. června 2016 v 22:04 | Eliza |  Projekty

4) Fanfikce
- Co si o fanfiction myslíš? Je to pouze příběhy psané někým, kdo nemá dost originality vymyslet něco vlastního či je to odvážný pokus napodobit dokonalost nějaké knihy?
- Psal(a)/píšeš nějaké fanfikce? Na co?
- Máš nějakou oblíbebou FF, kterou čteš?- Především musím říct, že fanfikce hrozně ráda čtu. Znáte to, máte oblíbený seriál nebo film, a jelikož vám ten obrazový zážitek prostě nestačí, jdete googlit fanfikci, kde nějaký horlivý fanoušek vytvořil zcela úžasné prostředí, ve kterém můžete pokračovat ve svém snění. Jo, tak přesně tohle já dělávám, takže můžu říct, že fanfikce mám ráda. Dobře napsané fanfikce, které se drží charakterových vlastnostní postav. To je důležité říct, protože někteří autoři...jak to jen podat hezky...naprosto seserou charakter postav takovým způsobem, že se to nedá číst.
Nemyslím, že je to to či ono, myslím, že se prostě autor chce vrátit do reality už existujícího fiktivního světa. Většina pisálků píše jak FF, tak i vlastní povídky, takže nedostatek originality je podle mě blbost. Navíc, mnohdy si při vymýšlení FF autor s postavami a prostředím pohraje tak, že to vyžaduje snad ještě víc fantazie než vymýšlení něčeho vlastního (vážně jsem takové četla).

- Psala jsem, píšu, psát nejspíš i budu. Moje první FF byla Another fire, která je i tady na blogu. Fanfiction na Hunger Games, příšerná, ale co se dá dělat. Moje první kapitolovka, no. Hehe. Napsala jsem i FF jednorázovky, na Hunger Games, na kde co všechno. Většinou když mám nějaký seriál, film nebo knihu ráda, za čas na to alespoň zkusím něco napsat, chci si s těmi postavami pohrát po svém. Někdy to píšu pro kamarádky, někdy jen tak pro sebe. Moc FF na net už nedávám. Jednu v současnosti píšu na Wattpadu, je to FF na Marvel, konkrétně na pár Stony, takže feel free to read that. Přišlo mi, že na blog se to nehodí, ehm, můžete posoudit sami.

- Nemám jednu oblíbenou, obvykle čtu jednorázovky. Takhle večer listuju webem a čtu si, co mi přijde pod ruku. Jsou autoři, od kterých si toho přečtu víc, ale žádnou oblíbenou nemám. Měla jsem jednu na pár Finnick a Annie, z Hunger Games, ale kde je jí konec.

Na závěr, fanfikce jsou dobrým způsobem, jak začít psát, protože můžete mít existující svět jako berličku. Ale to, že je píšete, neznamená, že jste něčím horší než originální autoři. Pokud vás to baví, pište je třeba pro radost nebo pro další fanoušky. Vymyslet si něco vlastního je super, ale hlavně dělejte to, co vám přináší radost. A jestli jsou to fanfikce, kdo jsou k čertu ti rádoby chytrý hateři, aby vám to kazili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adís adís | E-mail | Web | 26. června 2016 v 22:23 | Reagovat

Na fanfikcích jsem úplně ujetá. Sama zírám, jak někteří (a těch je málo) zvládnou tak dobře vystihnout situace a charakter postav. Občas si říkám, jestli bych to taky zvládla, ale já bych to ještě víc sesmolila..
Hunger Games mě nikdy nechytil. A slash už vůbec ne.. :'D No, nevadí, něco si v archivu vyhrabu ... hihi.
Jak začít psát? Páni, ani si nevzpomínám, co bylo první, co jsem psala... Ale máš pravdu. Aniž bych to tušila, sepsala jsem o své vymyšlené postavě ve světě anime. Wow.
Velice pěkný článek, pěkně se četl. :)

2 Lucienne Lucienne | Web | 2. července 2016 v 21:57 | Reagovat

Páni, Já pisálek. :D taky jsem to psávala na nedokončila, tak mě napadlo, že bych se k tomu mohla vrátit. :)
Jinak, k tématu - prosto s tebou souhlasím v názoru na fanfikci. Nemám ráda lidi, kteří odmítají a málem i ponižují veškeré pokusy pisálků o fanfikci a ani jim nedají šanci. To mě uráží, protože sama mám fanfikci ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama